Poczta Polska stawia automaty SwipBox, sprawie przygląda się UZP

Urząd Zamówień Publicznych bada, czy zawierając kontrakt bez przetargu Poczta Polska nie złamała ona prawa. Poczta jest bowiem spółką publiczną.

Na zdjęciu: Michał Czechowski, prezes zarządu SwipBox Polska

Rzecznik prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl poinformowała, że "Poczta Polska przedstawiła wyczerpującą argumentację w zakresie zastosowanych podstaw prawnych".

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" wniosek o przeprowadzenie kontroli złożyła spółka Depositec Vostoc, polski producent automatów paczkowych, która liczyła, że będzie mogła zaproponować swe rozwiązanie w otwartym przetargu. Tak się jednak nie stało, Poczta sama wybrała dostawcę automatów.

Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu Poczta Polska oddała do użytku pierwsze automaty paczkowe w Warszawie dostarczone przez firmę Swip-Box, duńskiego producenta i operatora automatów do odbioru przesyłek. Do końca października będzie ich 200. To odpowiedź na na rosnące zainteresowanie zakupami w e-sklepach, a tym samym prognozowane podwojenie rynku przesyłek w ciągu najbliższych pięciu lat.

Automaty paczkowe Poczty Polskiej znajdą się w wydzielonych strefach dostępnych całodobowo w placówkach pocztowych oraz w sklepach Biedronka.

Do końca sierpnia zostanie uruchomionych co najmniej 100 takich automatów w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Trójmieście i na Śląsku. Pozostałe 100 maszyn będzie oddanych do użytku do końca października, czyli jeszcze przed świątecznym szczytem paczkowym. Szczegóły tutaj.

Ilona Mrozowska 3384 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }