Lidl w Gdańsku i po wegańsku

25 lipca przy ul. Kołobrzeskiej 28C otwarty zostanie 19. sklep sieci Lidl w Gdańsku. Tego samego Lidl wprowadza do oferty więcej produktów dla wegan i tych, którzy eliminują nabiał ze swojej diety ze względów zdrowotnych.

Nowy sklep sieci Lidl w Gdańsku ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1350 mkw. W obiekcie pracę znalazło ok. 21 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 09:00 do 20:00. Z wyliczeń handelextra.pl wynika, że po uruchomieniu placówki w Gdańsku Lidl będzie miał w Polsce 683 sklepy.

W tym samy dniu, co na rynku zadebiutuje nowy sklep sieci Lidl, operator poszerza ofertę swoich produktów dla wegan - tym razem chodzi o artykuły, które mają zastąpić nabiał. Będzie więc wegańska alternatywa dla śmietany – Planton Sour Creamo, produkt całkowicie roślinny oraz Vegup BIO (4,99 zł/ 140 g/ 1 opak.) - wegańska alternatywa dla jogurtu o owocowym smaku. Klienci będą mieli do wyboru różne kompozycje – naturalny bez dodatku cukru, mango, jagoda i porzeczka, a także jabłko i cynamon (oferta ważna do wyczerpania zapasów). 

Sieć tłumaczy, że poszerza ofertę nie tylko z myślą o weganach, ale i tych, którzy eliminują nabiał ze swojej diety ze względów zdrowotnych.

Dlatego w Lidlu są już dostępne inne wegańskie produkty. W asortymencie sieci od dawna można znaleźć m.in. PlantOn - kokosową alternatywę dla jogurtu, czy wege pasty np. My best veggie, a także napój ryżowy marki własnej Pilos. Hitem, podaje sieć, stały się również roślinne klopsy i burgery Dobra Kaloria.

Ilona Mrozowska 4426 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.