Biedronka sprzedaje rocznie 12 mln książek

22 lipca w Biedronce ruszył Letni Kiermasz, w ramach którego klienci mogą zakupić książkę za 9,99 zł. W sumie w sieci podczas tej akcji do wyboru będzie ponad 400 tytułów. W ostatnich trzech latach sieć sprzedawała rocznie 12 mln książek.

Oferta książek w ramach Letniego Kiermaszu trwa do 3 sierpnia lub do wyczerpania zapasów.

Asortyment różni się w zależności od sklepu. Generalne jednak na półkach sieci dostępna jest szeroka oferta książek dla dzieci oraz pozycje obowiązkowe dla fanów kryminałów, literatury obyczajowej, historycznej i młodzieżowej. W ofercie znajdują się książki Życie na pełnej petardzie ks. Jana Kaczkowskiego, klasyki literatury, prace współczesnych i nagradzanych autorów – Zygmunta Miłoszewskiego, Jamesa Pattersona czy Ricka Riordana. Dla tych, którzy śledzą plebiscyty na najlepszą książkę lub autora, Biedronka również przygotowała ciekawą ofertę – tylko za 9,99 zł można kupić m.in debiut Hanyi Yanagihary Ludzie na Drzewach, która za swoje późniejsze dzieło zdobyła Nagrodę Bookera. W ramach Letniego Kiermaszu Książki promocją objętych jest aż 418 tytułów.

Biedronka już od 2009 r. prowadzi regularną sprzedaż książek. W ciągu ostatnich trzech lat sieć sprzedawała rocznie średnio ok. 12 mln ich egzemplarzy. Biedronka podejmuje też szereg działań popularyzujących czytelnictwo. Wśród najważniejszych inicjatyw jest organizowany od 2015 r. konkurs na książkę dla dzieci „Piórko” czy efektach akcji lojalnościowej „Gangu Słodziaków”, w ramach której do rąk klientów trafiło ponad milion książek opowiadających o przygodach leśnych zwierząt. Biedronka regularnie wspiera również ogólnopolskie wydarzenia promujące czytelnictwo m.in. projekt „Książka na św. Jana”.

 

Ilona Mrozowska 3384 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }