Ikea przestaje produkować w USA

Ikea zamknie swój zakład w Wirginii pod koniec tego roku. Tym samym nie będzie już produkować mebli w Stanach Zjednoczonych.

Jak pisze agencja informacyjna AFP, szwedzki gigant meblowy Ikea chce zamknąć swoją fabrykę w Danville w amerykańskim stanie Wirginia. Powodem tej decyzji są wysokie ceny surowca w kraju. Produkcja mebli w tych warunkach jest w USA „znacznie” droższa niż w Europie.

Fabryka, która została otwarta w 2008 r., produkowała między innymi drewniane regały. Mówi się, że rynkami docelowymi na które trafiały te meble były Stany Zjednoczone i Kanada. Zakład powinien zostać zamknięty do końca tego roku. Zgodnie z zapowiedzią około 300 pracowników straci z tego powodu pracę. Grupa ma obecnie 24 zakłady produkcyjne w dziewięciu krajach i zatrudnia tam około 20 000 osób.

Magdalena Weiss 2601 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.