Minikasy samoobsługowe w Carrefourze

Carrefour rozwija projekt mini kas samoobsługowych w swoich sklepach formatu convenience. Sieć wprowadziła kolejne kasy do 20 sklepów franczyzowych w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Średnio korzysta z nich 20% klientów.

Kasy znacząco przyspieszyły obsługę klientów w testowanych placówkach, co przełożyło się na ich wymierne wyniki biznesowe. Z tego powodu, sieć zdecydowała się wprowadzić mini kasy samoobsługowe do kolejnych kilkudziesięciu sklepów swoich franczyzobiorców.

- Nasi franczyzobiorcy chętnie korzystają z nowych rozwiązań, bo pozwalają im one zaoferować klientom lepsze i wygodniejsze zakupy, a przede wszystkim efektywniej zarządzać sklepami - mówi Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska. 

Zdradza, że nad wdrożeniem minikas samoobsługowych sieć pracowała kilka ostatnich miesięcy. Obecnie kasy działają już w 22 sklepach franczyzowych i średnio korzysta z nich 20% klientów. - Dlatego docelowo chcielibyśmy uruchomić je we wszystkich sklepach naszego pomarańczowego konceptu franczyzowego Carrefour Express convenience – dodał Florkiewicz.

Kasy samoobsługowe w pierwszej kolejności trafiły do sklepów franczyzowych zlokalizowanych w centrach dużych miast, gdzie szczególnie ważna jest szybka obsługa. Klientom, którzy nie wiedzą, jak korzystać z kas samoobsługowych, pomocy udzieli pracownik sklepu.

Carrefour Express Convenience to format samoobsługowych sklepów dopasowany do oczekiwań i szybkiego tempa życia mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków. Zapewnia on klientom dostęp do szerokiego asortymentu dań gotowych, w tym jedzenia na wynos, świeżo wypiekanego pieczywa, produktów bezglutenowych czy żywności bio. Klienci mogą w nim kupić również świeżo parzoną kawę, umyć kupione na miejscu owoce czy zalać wrzątkiem lub podgrzać zupę.

Obecnie pod szyldem Carrefour działa ok. 600 sklepów franczyzowych.

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.