Cmentarzysko ... Kiosków Ruchu w Brzezinach

W Brzezinach na terenie województwa łódzkiego, około 100 kilometrów od Warszawy, internauci znaleźli cmentarzysko Kiosków Ruchu. To nie żart.

Do tego niezwykłego miejsca dotarł również portal warszawa.naszemiasto.pl, który szczegółowo opisuje znalezisko. Jak podaje, na miejscu można znaleźć kilkadziesiąt różnych kiosków: część z nich to obiekty wykonane jeszcze z drewna, inne są znane z lat 90., ale nie brakuje też kiosków najnowszego typu.

Nie wiadomo, kto jest właścicielem działki na którym składowane są nieużytkowane kioski, jednak jak podaje portal w 2013 r. znajdowała się tam zaledwie jedna budka. Najprawdopodobniej są to kioski usuwane z ulic Łodzi i pobliskich miast. Świadczyć o tym mogą wysprejowane napisy na elewacjach kiosków, wykonane przez sympatyków tamtejszych klubów piłkarskich. Szczegóły oraz zdjęcia do obejrzenia  tutaj.

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.