Amazon buduje centrum logistyczne na Dolnym Śląsku

Amazon ogłosił właśnie plany otwarcia nowego, siódmego już centrum logistyki w Polsce w Okmianach, k. Bolesławca. Na Dolnym Śląsku to trzecia inwestycja Amazona, która przyniesie ponad 1000 nowych miejsc pracy w regionie. Rekrutacja trwa.

Na zdjęciu: centrum logistyczne Amazona w Kołbaskowie pod Szczecinem

Centrum będzie odbierać produkty od sprzedawców i dostawców Amazon, a następnie dystrybuować je do centrów e-commerce Amazon.

- Od 2014 r. na Dolnym Śląsku zainwestowaliśmy ponad 1,5 mld zł i stworzyliśmy ponad 4 000 stałych miejsc pracy. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi — zapowiada Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Centrum w Okmianach będzie miało 60 tys. mkw. i Amazon rozpoczął już do niego rekrutację: od stanowiska poziomu początkowego, przez menedżerów i inżynierów po specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy mają dostać - jak zapewnia firma - od 20 zł/godz. brutto, świadczenia dodatkowe i 'bogate" możliwości rozwoju kariery. Osoby zainteresowane pracą w Amazon znajdą szczegółowe informacje o trwających rekrutacjach na stronie www.amazon.jobs/boleslawiec.

Deweloperem nowej inwestycji jest firma Panattoni. - Centrum logistyki e-commerce w Okmianach jest naszym siódmym wspólnym projektem dla Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej. Było to dla nas ciekawe doświadczenie logistyczne, bo podczas etapu budowy pracowało 2200 osób, a największa zmiana liczyła ponad 650 osób - mówi Robert Dobrzycki, dyrektor generalny na region Europy w Panattoni Europe.

Amazon obecny jest w Polsce od 2014 r. Od tego czasu otworzył pięć centrów logistyki e-commerce – w Poznaniu, Kołbaskowie pod Szczecinem, Sosnowcu i dwa we Wrocławiu, szóste zlokalizowane w Pawlikowicach k. Łodzi zostanie otwarte jeszcze w tym roku. Siódme centrum powstaje właśnie w Okmianach. Firma ma także biuro korporacyjne, oddział Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Dotychczas Amazon zainwestował w naszym kraju ponad 4 mld zł i stworzył ponad 14 000 stałych miejsc pracy. Polska załoga Amazona często skarży się jednak na warunki pracy w tej firmie o czym pisaliśmy m.in. tutaj.

Ilona Mrozowska 3648 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.