Galeria Morena z udogodnieniem dla osób niewidomych

W gdańskim centrum handlowym zainstalowano system znaczników TotuPoint, który wspomaga orientację przestrzenną i zwiększa poziom bezpieczeństwa osób niewidomych oraz niedowidzących.

To niewielkie kostki, które znajdują się w kluczowych miejscach galerii. Można je znaleźć m.in. przy wejściach, toaletach, windach i wybranych sklepach. Ze znaczników można korzystać przy pomocy specjalnej aplikacji o nazwie „TotuPoint”.

System ułatwia poruszanie się w galerii osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku. Kiedy osoba używająca aplikacji zbliża się do miejsca ze znacznikiem, urządzenie emituje krótki dźwięk pozwalający słuchem odnaleźć to miejsce. Jednocześnie aplikacja wysyła do użytkownika powiadomienie, opisujące najbliższe otoczenie.

Instalacja znaczników w Galerii Morena to działanie wpisujące się w partnerstwo w ramach Programu Dostępność Plus, którego firma jest sygnatariuszem.

Joanna Hamdan 10960 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.