Spar wkracza do Kosowa

Spar International, o którym zrobiło się na naszym rynku głośno po rozgorzeniu sporu ze spółką Spar Polska, dołączył do swojego portfolio kolejny rynek.

Spar International ogłosił uruchomienie swoich pierwszych sklepów w Kosowie, otwierając trzy placówki w stolicy Prisztinie.

Holenderska firma utworzyła spółkę Spar Kosowo, podmiot złożony z partnerów detalicznych i hurtowych.

Grupa będzie współpracować ze Spar International nad rozwojem szyldu Spar w Kosowie. Oprócz sklepu w centrum handlowym Swiss Mall, pozostałe punkty sprzedaży znajdują się na ulicy Taslixhe, w ekskluzywnej dzielnicy na północy miasta i na C Street, w kompleksie apartamentów w nowym osiedlu mieszkaniowym na południu miasta. Oczekuje się, że kolejne trzy sklepy zostaną otwarte jeszcze w tym roku, a kolejnych siedem - w 2020 r. zarówno w Prisztinie, jak i innych miastach Kosowa. W dłuższej perspektywie Spar dostrzega możliwość rozwoju 35 sklepów w kraju w ciągu najbliższych pięciu lat, o łącznej powierzchni około 50 000 metrów kwadratowych.

- Cieszymy się, że marka Spar wchodzi na ten rynek. Faktem jest, że Kosowo, jeden z najmniej rozwiniętych krajów w Europie, dołącza do naszej rodziny, stając się domem dla najpotężniejszych marek na świecie - skomentowała Jeta Rukiqi, prezes Spar Kosowo. - Samo Kosowo staje się częścią Europy, jest dziś miejscem,  które zasługuje na to - dodała.

Tobias Wasmuht, dyrektor zarządzający Spar International, z zadowoleniem przyjął wejście Spar na swój 27. europejski rynek.

- Rynek [kosowski] rośnie i napędzany jest popytem konsumentów na standardy i produkty zachodnich sklepów. Oferujemy najlepsze międzynarodowe praktyki przy jednoczesnym wykorzystaniu lokalnego doświadczenia w handlu detalicznym - powiedział.

Zdjęcie: Spar International

Magdalena Weiss 2539 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.