Henkel na rzecz równego dostępu do edukacji

Koncern wraz z Fundacją Polki Mogą Wszystko (do niedawna Fundacja Przyjaciółka) inicjują już 12-stą edycję programu "Wiem, że warto się uczyć", w ramach którego przyznawane są stypendia naukowe wychowankom domów dziecka oraz podopiecznym rodzin zastępczych.

O 27 stypendiów w tegorocznej edycji programu „Wiem, że warto się uczyć” ubiegać się mogą wychowankowie domów dziecka oraz podopieczni rodzin zastępczych, którzy ukończyli ostatnią klasę szkoły podstawowej oraz zdali egzamin ośmioklasisty.

Roczne wsparcie dla każdego dziecka to kwota 2400 zł. Otrzymane środki uczniowie mogą przeznaczyć m.in. na dofinansowanie zakupu komputera, książek i słowników, udział w kursach językowych czy pokrycie wydatków związanych z rozwojem swoich zainteresowań.

Fundacja Polki Mogą Wszystko (do niedawna Fundacja Przyjaciółka) realizuje program stypendialny „Wiem, że warto się uczyć” we współpracy z Henkel Polska od 2005 roku. Na stypendia dla 325 wychowanków domów dziecka z całej Polski Henkel przekazał już łączną kwotę 437 tys. zł.

Oprócz programu stypendialnego „Wiem, że warto się uczyć” Henkel realizuje także inne dedykowane programy edukacyjne dla najmłodszych. Jednym z nich jest Świat Młodych Badaczy – program edukacyjny kierowany do uczniów szkół podstawowych, który poprzez interaktywne warsztaty w przejrzysty i ciekawy sposób przybliża dzieciom świat badań naukowych i przedmiotów ścisłych.

Innym przykładem jest program Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju realizowany na zasadzie wolontariatu pracowniczego. W jego ramach przeszkoleni i certyfikowani pracownicy Henkla prowadzą spotkania i zajęcia z dziećmi na temat zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej konsumpcji.

Joanna Hamdan 10788 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.