Spar Polska swoje, a Spar International swoje

Spar Polska znów poinformował o korzystnym dla siebie wyroku sądu w naszym kraju. Spar International twierdzi natomiast, że rozstrzygnięcia nad Wisłą go nie interesują.

12 lipca Spar Polska poinformował, że 9 lipca 2019 r. Sąd Okręgowy w Kielcach wydał kolejne korzystne dla Spar Polska z siedzibą w Rzeszowie rozstrzygnięcie, w którym oddalił wniosek Spar International B.V. z siedzibą w Amsterdamie.

- Przypomnieć należy, że tym postanowieniem Sąd Okręgowy w Kielcach m.in. nakazał Spar International wykonywanie na dotychczasowych warunkach umowy licencyjnej ze Spar Polska, uznając, że rozwiązanie przez Spar International tej umowy było bezskuteczne. Co istotne, Sąd Okręgowy w Kielcach nie uwzględnił przeciwnych argumentów SPAR International - głosi komunikat rodzimego Spara. - Powyższe postanowienie jest niezaskarżalne i oznacza, że zabezpieczenie udzielone na rzecz Spar Polska jest obowiązujące - dodaje firma.

Tymczasem sąd holenderski potwierdził w swoim wyroku z początku lipca, że ma jurysdykcję międzynarodową do orzekania w tej sprawie. Tak przynajmniej twierdzi Spar International. - W swoim wyroku sąd holenderski odrzucił w całości roszczenie Spar Polska przeciwko Spar International w związku z rozwiązaniem umowy licencyjnej w dniu 22 lutego. W postępowaniu tymczasowym trybunał zajął stanowisko, że w zaistniałych okolicznościach rozwiązanie umowy licencyjnej należy uznać za uzasadnione i sprawiedliwe - czytamy w oświadczeniu Spar International. Tymczasem według Spar Polska holenderski sąd jedynie odmówił ustanowienia zabezpieczenia na jego rzecz, co nie było już konieczne, gdyż posiadał zabezpieczenia sadów polskich.

Natomiast holenderska firma podkreśla, że decyzja ta jest najważniejsza, ponieważ to holenderski sąd ma kompetencje do rozstrzygania w niej. On też ostatecznie podejmie decyzję w sprawie głównej.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2539 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.