Makro przebudowało halę w Częstochowie

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju, mającej na celu m.in. redukcję emisji freonu i zużycia energii elektrycznej sieć hurtowni sukcesywnie przebudowuje swoje placówki.

Tym razem modernizacje przeszła hala Makro w Częstochowie. Jest to siódma placówka sieci, w której wdrożone zostały efektywne i przyjazne środowisku rozwiązania, takie jak ekologiczne oświetlenie ledowe oraz nowoczesne instalacje chłodnicze.

Dzięki modernizacji częstochowska hala zyskała także większą przestrzeń ekspozycyjną. Zdaniem Makro nowy układ podnosi komfort zakupów i usprawnia poruszanie się po obiekcie. Lepszą widoczność produktów zapewniają wprowadzone regały niższego składu oraz szeroka ekspozycja paletowa. W hali dokonano także reorganizacji układu stoisk i wprowadzono wygodny układ linii kas. Strefa chłodnicza została zmodernizowana poprzez zwiększenie przestrzeni ekspozycyjnej artykułów nabiałowych i mięsnych, co oznacza bogatszy wybór towaru i większą przejrzystość. Utworzono nowy punkt zwrotu depozytów w zadaszonym miejscu chronionym przed warunkami atmosferycznymi. Zmiany wprowadzono również na stosiku z kosmetykami, w dziale przemysłowym i w sekcjach napojów, alkoholu i konserw.

Do końca 2030 r. Makro planuje likwidację systemów chłodzenia opartych na freonie we wszystkich swoich halach.

Joanna Hamdan 10149 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }