Kaufland dla Banków Żywności

4 lipca sieć podarowała organizacji 30 wózków paletowych, które pomogą w zapewnieniu szybszej i bardziej efektywnej dystrybucji żywności.

Sieć Kaufland angażuje się w wiele inicjatyw - m.in. współpracuje z Federacją Polskich Banków Żywności, przekazując żywność oraz organizując zbiórki żywności na terenie swoich sklepów.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie szybka i efektywna dystrybucja produktów spożywczych, a to wymaga odpowiedniego zaplecza logistycznego. Dlatego aby wesprzeć Banki Żywności w tym procesie, 4 lipca sieć Kaufland podarowała federacji 30 wózków paletowych, każdy o udźwigu do 2,5 tony. Pozwalają one na precyzyjne przewożenie dużych partii towaru. Do tego cechują się dużą zwrotnością oraz są niezwykle łatwe w obsłudze. Gdyby Banki Żywności chciały zakupić te urządzenia na rynku, musiałyby ponieść koszty w wysokości ok. 40 tys. zł. Wózki zostaną przekazane do 20 Banków Żywności w całej Polsce, gdzie będą wspierać codzienną pracę.

Sieć Kaufland z Federacją Polskich Banków Żywności współpracuje od 2014 r. Tylko od jesieni 2017 r. do końca kwietnia br. roku Kaufland przekazał tej organizacji łącznie artykuły spożywcze o wartości ponad 1 mln zł, zapobiegając ich zmarnowaniu.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.