Powstanie Kaufland w Piastowie

Siostrzana sieć Lidla wzmacnia swoją obecność w aglomeracji warszawskiej. Nowy Kaufland w Piastowie ruszy na początku 2020 r.

[AKTUALIZACJA] Kaufland w Piastowie już działa! Mieszkańcy tej podwarszawskiej miejscowości mogą w nim robić zakupy od 6:00 rano aż do północy.

O planach budowy nowego Kauflandu poinformował zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex, którego spółka zależna Pekabex Bet, podpisała z Kauflandem umowę na postawienie budynku. Przedmiotowy obiekt znajduje się w Piastowie, przy ul. Warszawskiej 1 – głosi komunikat.

Według umowy budynek ma zostać przekazany Kauflandowi do 20 lutego 2020 r., a koszt inwestycji wyniesie 24,95 mln złotych netto.

Inwestycja wzmocni obecność Kauflandu w aglomeracji warszawskiej, gdzie na razie jest on skromnie reprezentowany: po lewej stronie Wisły (gdzie znajduje się Piastów) działa tylko sklep przy ulicy Batalionów Chłopskich w stołecznej dzielnicy Bemowo oraz jeden w położonym na południe od miasta Piasecznie, zaś na drugim brzegu cztery hipermarkety w granicach Warszawy i trzy w miastach satelickich (Legionowo, Jabłonna, Wołomin).

Klientów nie powinno niemieckiemu przedsiębiorcy zabraknąć: położony na południowy zachód od stolicy Piastów jest trzecim najgęściej zaludnionym miastem w Polsce.

Magdalena Weiss 2541 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.