BDsklep: większy kapitał, nowy zarząd, nowa strategia

Bdsklep.pl, jeden z najstarszych polskich sklepów spożywczych online, ma nowego prezesa i strategię, która opiera się na powstaniu silnej marki własnej e-sklepu. Podjęto też decyzję o podniesieniu kapitału spółki z 25 mln zł do kwoty 33,4 mln zł.

Prezesem zarządu Bdsklep.pl został Marcin Majzner (na zdjęciu), znany wcześniej jako założyciel i wieloletni prezes CupSell.pl. Do zarządu wszedł również Michał Bartosiewicz, młody przedsiębiorca także z branży e-commerce.

Według pomysłu nowego zarządu zmianie muszą ulec struktura firmy oraz polityka produktowa. - Dla każdego działu określamy cele oraz metody mierzalności wyników. Wprowadzamy większą kontrolę nad asortymentem, co pozwoli skupić się na towarach, które klienci rzeczywiście kupują i chcą kupować  - mówi Marcin Majzner, prezes Bdsklep.pl.

Nowy prezes, jak podkreśla Bdsklep.pl jest ekspertem w dziedzinie nowoczesnego marketingu. Doprowadził założony przez niego podczas studiów sklep koszulkowy CupSell.pl do spółki o wielomilionowych przychodach. Znany jest również z niestandardowych kampanii reklamowych na YouTube.

- Bdsklep to nie tylko jeden z najstarszych, ale i ostatni niezależny od międzynarodowych korporacji gracz polskiego rynku e-grocery. Utrzymuje wysoki poziom obsługi, czego dowodem niezmienna od lat pierwsza pozycja w rankingu konsumenckim Opineo. Jednak żeby wygrywać walkę konkurencyjną z międzynarodowymi markami, potrzebna własna, bardzo mocna marka. Właśnie zbudowanie silnej marki jest celem strategicznym nowego zarządu - przekonuje Marcin Majzner, choć więcej szczegółów nie zdradza.

Podjęto też decyzję o podniesieniu kapitału spółki z 25 mln zł do kwoty 33,4 mln zł.

Bdsklep.pl w ostatnich miesiącach nie komunikował się z mediami, a od czasu odejścia ze struktur firmy ówczesnego prezesa Jacka Palca, który w czerwcu ub.r. przeszedł do Allegro, Bdsklep.pl w ogóle nie zdradzał planów do na przyszłość.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.