BP przejmuje Arge

Koncern paliwowy BP rozpoczął proces przebrandawiania sieci stacji paliwowych Arge na południu Polski. Łącznie sieć BP powiększy się o 17 stacji.

– Zaczęliśmy od dwóch stacji w Krakowie, a także w Czarnym Dunajcu i w Chyżnem, gdzie ruszyły prace adaptacyjne. Łącznie przejmujemy 17 stacji, a dwie – zgodnie z wytycznymi UOKiK – jesteśmy zobowiązani sprzedać – poinformowało BP na Twitterze.

20 maja br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez BP Europa kontroli nad Arge Paliwa i Arge Nieruchomości, pod warunkiem sprzedaży przez BP dwóch stacji paliw w Cieszynie, po obu stronach drogi ekspresowej S52.

– Zarówno BP Europe, jak i Arge posiadają stacje paliw po obu stronach drogi ekspresowej S52 w Cieszynie. Są one pierwszymi, które spotykają kierowcy przy wjeździe do Polski i ostatnimi, które mijają, opuszczając nasz kraj – napisał wówczas UOKiK w uzasadnieniu decyzji. – Po przeprowadzeniu koncentracji BP Europe mogłoby uzyskać pozycję dominującą na tym rynku.

Obecnie sieć BP liczy 552 stacje, w tym 240 stacji partnerskich i blisko 50 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych. Arge z kolei liczyło osiem stacji w Krakowie i 11 poza nim – w województwach małopolskim i śląskim.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.