Spółdzielnie mleczarskie się łączą

Urząd Ochrony konkurencji i Konsumentów otrzymał wniosek o połączenie spółdzielni mleczarskich z Koła i Ostrowa Wielkopolskiego.

– Połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim nastąpi na podstawie przepisów art. 96-102 ustawy z dnia 16.09.1982 r. – Prawo spółdzielcze (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1285), z tym, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole będzie spółdzielnią przejmującą, a Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim spółdzielnią przejmowaną głosi wniosek.

Obie firmy zajmują się skupem mleka i wyrobem produktów mleczarskich. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole prowadzi skup mleka na terenie pięciu województw – wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i kujawsko-pomorskiego, natomiast Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim działa wyłącznie w Wielkopolsce. Produkty łączących się spółdzielni są sprzedawane na terenie całej Polski.

 

Magdalena Weiss 2192 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }