Lidl rozpycha się na Wyspach

Sieć ogłosiła właśnie, że zamierza otworzyć w Szkocji 12 nowych sklepów.

Obecnie na tym rynku niemiecki dyskonter liczy już 98 placówek. Jak podał Lidl w budowie są już sklepy w Dumbarton, Dundee, East Kilbride, Cowdenbeath i Larkhall.

Lidl zamierza także stworzyć nowe regionalne centrum dystrybucyjne w Eurocentral, North Lanarkshire, które ma być uruchomione już w listopadzie. Zastąpi ono istniejący magazyn sieci w Livingston.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani naszymi ambitnymi planami rozwoju, a w szczególności otwarciem naszego 100. sklepu w przyszłym roku. Wzmacnia to nasze zaangażowanie w tworzenie nowych miejsc pracy i zapewnianie społeczności wysokiej jakości produktów po przystępnych cenach - powiedział Ross Millar, dyrektor regionalny Lidl.

Informacja o rozwoju sieci w Szkocji pojawiła się miesiąc po tym, jak Lidl ujawnił plany zainwestowania 500 milionów funtów w ekspansję swoich sklepów w Londynie w ciągu najbliższych pięciu lat, w tym także m.in. centralnego sklepu sieci w Londynie znajdującego się na Tottenham Court Road. Oczekuje się, że poczynione przez Lidla inwestycje stworzą około 1500 nowych miejsc pracy w stolicy.

Źródło: www.retailgazette.co.uk

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.