Spar Polska nie odwoła się od wyroku sądu w Amsterdamie

Firma tłumaczy, że holenderski wyrok nie ma znaczenia, bo wcześniej udało jej się uzyskać zabezpieczenie od sądów w Polsce.

Spar Polska poinformował także, że Sąd Okręgowy w Katowicach, który obok Sądu Okręgowego w Kielcach udzielił spółce zabezpieczenia, oddalił wnioski Spar International i Spar Group o wstrzymanie wykonalności tej decyzji.

Odnotowaliśmy, że sąd holenderski oddalił wniosek o zabezpieczenie roszczeń przeciwko Spar International, jednakże wskazać należy, że Spar Polska jeszcze przed tym rozstrzygnięciem podjęła próbę cofnięcia tego wniosku wobec wcześniejszego uzyskania zabezpieczenia roszczeń przed Sądem Okręgowym w Kielcach – napisali przedstawiciele Spar Polska w oświadczeniu. – Z uwagi na specyfikę postępowania holenderskiego, spółka Spar Polska musiała uzyskać zgodę na cofnięcie wniosku o zabezpieczenie od Spar International, który zgody takiej nie wyraził – wyjaśnia polska spółka. 

– Spar Polska dodaje, że rozstrzygnięcie sądu holenderskiego nie przesądza o meritum sprawy głównej, dotyczącej braku skuteczności rozwiązania umowy licencyjnej, bo nie dotyczyło ono sprawy głównej, a tylko rozstrzygnięcia w sprawie złożonego razem z pozwem wniosku o udzielenie zabezpieczenia – przekonuje spółka. – Wobec uzyskania przez Spar Polska zabezpieczenia w Sądzie Okręgowym w Kielcach zabezpieczenie holenderskie jest zbyteczne i spółka Spar Polska nie zamierza się odwoływać od orzeczenia sądu holenderskiego oddalającego wniosek o zabezpieczenie, oczekując jednocześnie na merytorycznie zajęcie się przez sąd holenderski pozwem złożonym przez Spar Polska.

O wyroku amsterdamskiego sądu i historii sporu pisaliśmy na handelextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 2188 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }