Panowie chętniej kupują napoje

Z danych portalu Pizzaportal wynika, że mężczyźni odpowiadają za ponad 70% zamówień z napojami.

Jak się okazuje, najbardziej spragnieni są mieszkańcy Ciechanowa – aż 16,47%. zamówień ma w swoim składzie napój. Dla porównania w Warszawie takie zamówienia stanowią 12,07% ogółu. Chociaż to panie stanowią większość zamawiających jedzenie, to panowie chętniej do dań wybierają napoje. Mężczyźni odpowiadają za 70,1% wszystkich zamówień z napojami realizowanych przez PizzaPortal.pl.

Do zamówień online najczęściej dobierane są napoje gazowane (84%), następnie soki (13%), a na końcu woda (3%).

Spośród dań zamawianych online przez Polaków zdecydowany prym wiedzie pizza – to 54,8 proc. dań najchętniej wybieranych z napojem. Prawie jedna czwarta zamawiających decyduje się na napój do dań kuchni amerykańskiej, czyli między innymi burgerów i kurczaków. Niecałe 11 proc. zamawiających kupuje napój do dań typowo arabskich, takich jak kebab, tortilla czy pita. Najrzadziej z napojami zamawiane są pierogi. Tu napoje stanowią zaledwie 0,1 proc.

PizzaPortal.pl wraz z Coca-Colą przygotowali promocję odpowiadającą na trend zamówień jedzenia z napojem. W każdy czwartek wybrane dania wraz z napojem z portfolio Coca-Coli można zamówić z 20-procentowym rabatem.

W akcji bierze udział blisko 500 restauracji z całej Polski. Promocja obowiązuje do końca września.

PizzaPortal.pl działa na rynku od 2010 r. i skupia oferty blisko 4000 restauracji z ponad 300 miast w całym kraju.

Magdalena Weiss 2277 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }