PGS mocniej zaznacza swą obecność na północy kraju

Polska Grupa Supermarketów poszerza swoje wpływy na północy Polski. Do Grupy dołączyło w czerwcu sześć nowych placówek na Pomorzu oraz Mazurach.

Na zdjęciu: Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów

Polska Grupa Supermarketów (PGS) liczy już 600 sklepów, zarówno tych działających pod markami Grupy (Top Market, Minuta8, Delica), jak i blisko współpracujących z nią. Grupa zatrudnia łącznie ponad 8500 pracowników w placówkach na Lubelszczyźnie, Pomorzu, Warmii, Kujawach, Podlasiu oraz w województwie łódzkim. 

W czerwcu do PGS dołączyło sześć nowych placówek na północy kraju. Nowe punkty znajdują się w Gdyni (ul. Świętojańska), Gdańsku (ul. Turystyczna, ul. Śląska), Nowej Wsi Lęborskiej, Giżycku i Nowęcinie. Jednak już teraz przedstawiciele Grupy zapowiadają nawiązanie dalszej współpracy z polskimi przedsiębiorcami z branży handlowej.

- Obecnie skupiamy się głównie na wzroście organicznym sieci, m.in. dzięki coraz szerszemu wachlarzowi produktów marek własnych - mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów, do której należy Top Market. - Prowadzimy również rozmowy z polskimi przedstawicielami niezależnego handlu, w celu poszerzenia siatki placówek – ujawnia.

Niedawno firma poinformowała także, że rozważa wejście w segment sprzedaży hurtowej. To część nowej strategii, która ma na celu uczynienie z Grupy wiodącego gracza polskiego rynku spożywczego.

Katarzyna Pierzchała 3566 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.