Nestlé Waters walczy z plastikiem

Producent wraz z innymi graczami na globalnym rynku, dołączył do konsorcjum założonego przez firmy Carbios i L’Oréal, aby wspierać rozwój pierwszej na świecie, enzymatycznej technologii służącej do recyklingu tworzywa PET.

Jak podkreśla Massimo Casella, szef działu badań i rozwoju Nestlé Waters, dla firmy ważne jest to, że może dołączyć do konsorcjum oraz wspierać rozwój nowej technologii.

- Działania te pozwolą nam zwiększyć zawartość materiału PET z recyklingu w  naszych butelkach przy równoczesnym zachowaniu ich wysokiej jakości oraz pomogą w tworzeniu zrównoważonego świata dla kolejnych pokoleń – mówi Massimo Casella.

Carbios to firma skoncentrowana wokół nowych, bio-przemysłowych technologii mających na celu przekształcenie cyklu życia tworzyw sztucznych i włókien tekstylnych. Lata prac i badań nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie recyklingu plastiku pozwoliły firmie opracować system rozkładający odpady z tworzyw sztucznych na mniejsze elementy, które można wykorzystać ponownie do produkcji wysokiej jakości tworzywa PET. Powstały w ten sposób materiał ma te same właściwości, co pierwotne tworzywo, oraz może być użyty do produkcji butelek i innych opakowań.

Ta opatentowana właśnie technologia może być stosowana przy wszystkich rodzajach tworzywa PET (przezroczystych, kolorowych, nieprzezroczystych czy wielowarstwowych) oraz włókien poliestrowych. Rozwiązanie ma umożliwiać wielokrotny recykling tworzyw sztucznych, nie wymaga przy tym wysokich temperatur, ciśnienia czy rozpuszczalników. Przyjazna środowisku technologia może pomóc w osiągnięciu 100-procentowej zawartości PET z recyklingu w opakowaniach produktów oraz przyczynia się do rozwoju odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Oprócz Nestlé Waters do konsorcjum przystąpiły także firmy PepsiCo i Suntory Beverage & Food Europe.

Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.