W Polomarkecie zakupy bez portfela

Od końca czerwca we wszystkich sklepach Polomarket za zakupy można płacić za pomocą smartfona i zainstalowanej na nim aplikacji jednego z 11 banków, które udostępniają Blika.

Blik to polski system płatności mobilnych, który umożliwia użytkownikom smartfonów m.in. dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wypłacanie i wpłacanie gotówki w bankomatach, a także realizowanie przelewów natychmiastowych na numer telefonu.

- Blik eliminuje konieczność noszenia ze sobą nie tylko gotówki, ale i karty płatniczej. Wystarczy smartfon i aplikacja mobilna banku, aby zapłacić za zakupy. Cała operacja jest bardzo wygodna i nie trwa dłużej niż kilka sekund – podkreśla Anita Tołysz, dyrektor administracji i compliance, pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w sieci Polomarket.

W podejmowanych przez sieć Polomarket działaniach coraz mocniej stawia się na innowacyjność i korzystanie z nowoczesnych technologii. Taką strategią firma kierowała się także ponad trzy lata temu, wprowadzając program lojalnościowy Polokarta, do którego można przystąpić poprzez wprowadzenie na terminalu płatniczym jedynie numeru telefonu.

Z funkcji Blik mogą korzystać wszyscy posiadacze aplikacji banków, które udostępniają Blika. Współpracujące banki to: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole i Bank Pekao.

Tylko w pierwszym kwartale 2019 r. użytkownicy Blika zrealizowali prawie 40 milionów transakcji. To prawie 3 razy tyle co rok temu (14 mln.).

Polomarket to polska sieć 280 nowoczesnych supermarketów. Sieć zatrudnia ok. 6,3 tys. osób.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.