Nowy prezes Związku Browary Polskie

Paul Davies, stojący na czele Carlsberg Polska, rozpoczął właśnie dwuletnią kadencję prezesa zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Zastąpił na tym stanowisku Igora Tikhonova z Kompanii Piwowarskiej.

Nowy prezes zarządu ZPPP z branżą spożywczą i napojową związany jest od prawie 25 lat. Zanim dołączył do Grupy Carlsberg, zdobywał doświadczenie w największych firmach spożywczych działających na rynku brytyjskim, między innymi w United Biscuits, Dairy Crest i Premier Foods.
 
Z branżą piwną Paul Davies związał się ponad 12 lat temu, kiedy rozpoczął pracę w Carlsberg Wielka Brytania, obejmując stanowisko dyrektora działu Brands and Insights. W 2011 roku został dyrektorem ds. marketingu, a następnie – dyrektorem sprzedaży HoReCa w Carlsberg Szwecja. W 2015 roku awansował na stanowisko wiceprezesa Craft & Speciality w centrali Grupy Carlsberg w Kopnhadze, gdzie odpowiadał za rozwój kategorii piw kraftowych i piwnych specjalności.
 
Paul Davies objął funkcję reprezentanta największych polskich producentów piwa w niełatwym dla branży momencie. Przed polskimi browarnikami stoi bowiem szereg wyzwań, takich jak: trendy konsumenckie, rosnące koszty produkcji, otoczenie regulacyjne czy zmiany klimatyczne. Nowy prezes szansę na dalszy rozwój branży dostrzega między innymi w reagowaniu na potrzeby konsumentów i rozwijaniu produkcji z poszanowaniem środowiska naturalnego.
 
- Niezwykle ważne dla utrzymania silnej pozycji polskiej branży piwowarskiej jest odpowiednio szybkie reagowanie na trendy rynkowe. Przykładem takich działań jest intensywny rozwój segmentu piw bezalkoholowych i zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego m.in. poprzez system butelki zwrotnej - mówi Paul Davies, prezes zarządu ZPPP - Browary Polskie.
 
Paul Davies zaznacza też, że aby wdrożyć pozytywne zmiany, branża potrzebuje stabilnego, przewidywalnego otoczenia regulacyjnego.
 
- Browarnictwo jest dziś jedną z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu spożywczego w Polsce, zapewniającą tysiące miejsc pracy i znaczące wpływy do budżetu państwa. Utrzymanie dobrej kondycji sektora i jego dalszy rozwój zależy w dużej mierze od stabilnej polityki podatkowej - dodaje.

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie to organizacja skupiająca największych producentów piwa w kraju. Reprezentuje członków w relacjach z administracją rządową i samorządową, organizacjami społecznymi oraz związkami zawodowymi działającymi w przemyśle piwowarskim. ZPPP należy do istniejącej od 1958 r. organizacji The Brewers of Europe, która skupia organizacje branżowe z 29 krajów europejskich.

Joanna Hamdan 13849 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.