Debiut wódki premium w sieci PGS i Wielkiej Brytanii

Polska Grupa Supermarketów wprowadziła nową wódkę klasy mid-premium - Spiżarnię Dworską. Dostępna jest m.in. w sieci sklepów Top Market, Minuta8 oraz wybranych sklepach w Wielkiej Brytanii.

W maju na sklepowych półkach sieci partnerskich Polskiej Grupy Supermarketów zagościła Spiżarnia Dworska, czyli nowa marka wódki należąca do Grupy. Zgodnie z filozofią firmy, wódka została wyprodukowana w Polsce z najwyższej jakości polskich zbóż. Konkurować będzie w segmencie mid-premium, w cenach nieprzekraczających 25 zł za 0,5 l.

- W naszych działaniach staramy się kierować zasadą patriotyzmu ekonomicznego. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla gospodarki jest wsparcie rodzimych producentów, dlatego naszym klientom oferujemy możliwie największy asortyment polskich produktów – podkreśla Michał Sadecki, prezes PGS.

Spiżarnia Dworska opakowana jest w designerską butelkę o prostokątnym kształcie oraz czarno-srebrną etykietę podkreślającą wyrazistość i charakter trunku. Opakowanie ma zwracać uwagę zarówno klientów polskich, jak i angielskich sklepów – na początku czerwca wódka zadebiutowała również na rynku brytyjskim, gdzie zabiegać będzie o gusta klientów wybranych delikatesów z polską żywnością.

- Polski klient, który szuka rodzimych produktów kieruje się tradycją polską, choć cena jest bardzo istotnym czynnikiem decydującym o zakupie. Spiżarnia Dworska to wysokogatunkowa, wyprodukowana w Polsce wódka z polskich zbóż, konkurująca w ramach segmentu mid-premium – podkreśla Sadecki.

Kilka dni temu w sklepach należących do PGS pojawiły się również wersje smakowe Spiżarni Dworskiej. W butelkach o pojemności 0,1 i 0,2 litra dostępna jest wódka cytrynowa, gruszkowa, malonowa i wiśniowa. Jak wskazują przedstawiciele Polskiej Grupy Supermarketów, wódki smakowe stanowią istotną kategorię alkoholi mocnych i mają nawet 30% udziału w rynku.

 

 

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.