ZM Henryk Kania potrzebują 25-50 mln zł na dalszą działalność

Zakłady Mięsne Henryk Kania rozpoczęły proces poszukiwania dodatkowego finansowania kapitału obrotowego w formie pożyczki lub innej postaci w wysokości 25-50 mln zł - podała spółka w komunikacie.

ZM Henryk Kania, o których problemach finansowych wiadomo od początku czerwca, podały, że "spółka rozpoczęła proces poszukiwania dodatkowego finansowania kapitału obrotowego w formie pożyczki lub innej uzgodnionej postaci, w kwocie 25-50 mln zł, w odtworzenia mocy produkcyjnych spółki w trakcie trwającego postępowania restrukturyzacyjnego".

Wstępne zapytania ofertowe (teasery) zostały już skierowane do wybranych inwestorów instytucjonalnych (...). Firma chce poprawić swoją sytuację finansową poprzez istotne ograniczenie asortymentu i zwiększenie efektywności kosztowej. W procesie tym firmę wspiera niezależny doradca.
 
- Osiągnięcie docelowego poziomu produkcji powinno nastąpić w ciągu 8 tygodni o dnia udostępnienia finansowania. Spółka przewiduje zamknięcie procesu pozyskiwania ofert i wybór podmiotu finansującego do końca lipca 2019 r. - czytamy w komunikacie.

Problemy finansowe spółki, jak tłumaczy zarząd, wynikają głównie ze znaczących wzrostów cen surowca w I kw. 2019 r., które osiągnęły poziom do 30%. Wskutek ograniczenia możliwości zakupu surowca, spowolniony został obrót należności i obniżone zapasy gotówki oraz dostęp do finansowania potrzeb zakupowych producenta. Szczegóły tutaj.

Ilona Mrozowska 4378 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.