Pięć minut, nie dłużej!

Produkty do depilacji to nie tylko maszynki, ale również cały szereg produktów stosowanych podczas depilacji i po niej. W ich stosowaniu liczy się skuteczność i czas.

Poza maszynkami kobiety stosują do depilacji zarówno plastry, jak i kremy. Lepiej – mówią producenci – sprzedają się kremy, co zapewne związane jest z mniejszą odczuwalnością bólu. O tym, jak rozdrobniony jest rynek produktów do depilacji, świadczy fakt, że tylko połowa kobiet deklaruje stosowanie maszynek do golenia (Kantar Polska, TGI Smart), a jeszcze mniej – depilatorów w kremie (ok. 12%).
Mimo to, zwłaszcza wiosną i latem, kosmetyki stosowane do i po depilacji trafiają na listę najpotrzebniejszych zakupów wielu pań.

– Dzisiaj konsumentka jest bardzo dobrze wyedukowana. Zdecydowanie zwraca uwagę na jakość produktu, po aplikacji kosmetyku efekt powinien być natychmiastowy – mówi Dana Dominowska, PR manager, Eveline Cosmetics. Przy wyborze kobieta sugeruje się również ceną (najlepiej poniżej 10 zł za produkt) oraz szybkością działania. W przypadku kosmetyków chemicznych do depilacji (np. kremów właśnie) włoski powinny rozpuścić się po ok. 5 minutach. – Czas oczekiwania powyżej 10 minut jest niedopuszczalny – podkreśla Dana Dominowska. Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo – dzisiaj, ze względu na częste alergie, konsumentki wybierają produkty typu sensitive, czyli te do skóry wrażliwej.

To dlatego na przykład w portfolio Joanny znaleźć można całą linię produktów do i po depilacji pod marką Sensual: począwszy od kremów dostosowanych do różnych okolic ciała po plastry oraz żele do golenia.
– Pielęgnować skórę można oliwką łagodzącą z olejkiem arganowym lub balsamem łagodzącym również zawierającym olejek arganowy – podkreśla Monika Jurczuk, brand manager, Laboratorium Kosmetyczne Joanna. Najlepiej sprzedającymi się produktami do depilacji w firmie Joanna są plastry do twarzy i plastry do ciała.
– Do asortymentu włączyliśmy właśnie nowe plastry do twarzy i do ciała, które przeznaczone są do włosów normalnych oraz mocnych – mówi Monika Jurczuk.

Szeroka oferta produktów do depilacji dostępna jest również pod marką Bielenda – obok kremów są to pianki do golenia, wszystkie w kilku wersjach w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. – Najnowsza seria Vanity Soft Touch obfituje w kremy do depilacji oraz pianki, które ekspresowo pomogą pozbyć się zbędnych włosków nawet z najbardziej niedostępnych miejsc – zapewnia Anna Mirek, brand manager Bielenda.

Dax Cosmetics oferuje produkty do depilacji w linii Perfecta EpiLady: dwa kremy do depilacji (waniliowy do ciała oraz czekoladowy do twarzy i miejsc wrażliwych) oraz dwa woski w plastrach do depilacji (do twarzy oraz do ciała). Na sezon 2019 firma przygotowała nową ofertę w tej kategorii, która zastąpi dotychczasową. Nowa gama Perfecta EpiLady obejmuje dwa kremy do depilacji: ciała oraz twarzy i miejsc wrażliwych, dwa nowe woski w plastrach: do ciała oraz do twarzy i miejsc wrażliwych. – Nowe formuły tych produktów sprawią, że depilacja z Perfectą stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza – tłumaczy Andrzej Misiak, brand manager, Dax Cosmetics. W ofercie pojawi się też kojący balsam po depilacji (zarówno chemicznej, jak i mechanicznej) i goleniu.

Na nowe wdrożenia w tym sezonie zdecydowała się również firma Eveline Cosmetics. Już w czerwcu w sprzedaży pojawią się dwa kremy do depilacji do skóry wrażliwej. Produkt będzie wyróżniał się na półce – według Dany Dominowskiej charakteryzuje go „luksusowy design”, ale przede wszystkim multifunkcyjne działanie: pielęgnacja i depilacja. – Oczywiście nie zapominamy o ważnym elemencie: efekt depilacji i gładkiej skóry w 5 minut – podkreśla Dana Dominowska. Zapewnia, że kosmetyki te będą zawierały skuteczne dodatki i składniki pielęgnacyjne, które oprócz podstawowego zadania mają również działanie nawilżające i regeneracyjne (np. bio olejek z bawełny, filtrowany śluz ślimaka).

Nowością Joanny, stworzoną na wyłączność sieci Rossmann, są plastry do depilacji – żelowa formuła Sensual. – Zapewnia ona lepszą i większą przyczepność, nawet do bardzo krótkich 4-mm włosków. Dodatkowo zawiera ekstrakt z grejpfruta, który ma właściwości nawilżające – zapewnia Monika Jurczuk. Poza plastrami firma wprowadza również pod marką Sensual Żel do precyzyjnego golenia, który dzięki swojej transparentnej formule pozwala na golenie bez podrażnień i zacięć. Produkt przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą i normalną.

Ilona Mrozowska 3421 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }