Aplikacja Lidla podbiła rynek

Działająca od niewiele ponad dwóch miesięcy aplikacja Lidl Plus znalazła się w czołowej 20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów na urządzeniach mobilnych. Tak pokazują wyniki najnowszego badania Gemius/PBI za maj br.

Z początkiem kwietnia sieć Lidl Polska uruchomiła aplikację zakupową Lidl Plus. Od tego czasu bije ona rekordy popularności – liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 2 mln. Aplikacja to przede wszystkim skrojone na miarę narzędzie pomagające zarządzać domowym budżetem, oferujące liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych. Za sprawą e-paragonów klienci mogą kontrolować swoje wydatki i nie potrzebują kolekcjonować ich papierowych wersji.

Użytkownik Lidl Plus płacąc za zakupy przy kasie jest identyfikowany za pomocą wirtualnej karty dostępnej w aplikacji. Każde użycie karty nagradzane jest dodatkowym rabatem „zdrapką”. Te i inne funkcjonalności oferowane przez Lidl Plus sprawiły, że aplikacja znalazła się na 17. miejscu listy TOP 20 aplikacji, z których korzysta najwięcej internautów na urządzeniach mobilnych. Warto zwrócić uwagę, że pierwsza 10 jest zdominowana przez usługi Google i Facebook. Natomiast gdyby wziąć pod uwagę polskie aplikacje - Lidl Plus uplasowałby się na 3. miejscu (badanie Gemius/PBI, za maj 2019 r.).

Lidl Plus to narzędzie, które można pobrać nieodpłatnie w sklepie Google Play i App Store. Aplikacja uczy się preferencji zakupowych klienta i bazując na nich przygotowuje oferty i rabaty tak, aby wpisywały się one w jego potrzeby. Zarejestrowani użytkownicy aplikacji mają możliwość logowania do konta https://www.lidl-sklep.pl/ bez osobnej rejestracji, z wykorzystaniem tych samych danych i dokonania zakupów artykułów przemysłowych w internetowym sklepie Lidla.

O starcie aplikacji pisaliśmy m.in. tutaj.

 

Katarzyna Pierzchała 3472 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.