Twórca Konspolu nie żyje

W sobotę po wieloletniej chorobie serca zmarł prezes firmy Konspol Kazimierz Pazgan.

"Z głębokim smutkiem informujemy, iż wskutek wieloletniej choroby serca, odszedł do wieczności nasz ukochany Prezes Kazimierz Pazgan" – poinformował Konspol na swojej stronie www. Założyciel Konspolu zmarł w nocy z piątku na sobotę 22 czerwca w klinice kardiochirurgii w Zabrzu po operacji przeszczepu serca. Miał 71 lat.

Kazimierz Pazgan urodził się 4 marca 1948 roku w Kamionce Wielkiej. Ukończył studia na kierunku resocjalizacja. W 1982 roku założył firmę Konspol, która z końcem grudnia 2018 roku została sprzedana amerykańskiemu koncernowi Cargill.

Kazimierz Pazgan był także jednym z współtwórców Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i honorowym obywatelem Nowego Sącza.

– Rada Miasta przyznaje najwyższe wyróżnienie jakim dysponuje, tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza panu prezesowi Kazimierzowi Pazganowi i swoją uchwałą potwierdza, że ponad wszystkim i ponad wszystko najważniejsi są nasi współobywatele, którzy uczą odwagi, konsekwencji, zdolności podejmowania ryzyka i umiejętności pójścia pod prąd – mówił w 2014 roku Grzegorz Dobosz, wiceprzewodniczący nowosądeckiej Rady Miejskiej, cytowany przez portal sadeczanin.info.

Pogrzeb Kazimierza Pazgana zaplanowany został na 26 czerwca.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.