Carrefour zbuduje magazyn w Rawie Mazowieckiej

Panattoni Europe, deweloper powierzchni magazynowych wmurował kamień węgielny pod budowę największego centrum logistycznego firmy Carrefour w naszym kraju.

Będzie to obiekt o charakterze BTS (build-to-suit, czyli szyty na miarę) i powierzchni ponad 63 600 mkw. Inwestycja powstaje w Polsce Centralnej. Zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na koniec 2019 r.

Deweloper drugi raz z rzędu został wybrany przez Carrefour Polska na dostawcę nowoczesnej powierzchni magazynowej. Obiekt powstaje na ponad 20-hektarowej działce w Rawie Mazowieckiej w województwie łódzkim. Część magazynowa zajmie 61 500 mkw. i zostanie podzielona na różne strefy. Różnorodność przechowywanych artykułów i ich podział na grupy produktowe obejmie produkty suche (ogólnospożywcze, chemia) i świeże (mięso, nabiał, warzywa i owoce), które wymagają odmiennych parametrów temperaturowych. Biura i pomieszczenia socjalne zaplanowane zostały na 2100 mkw.

Inwestycja w Rawie Mazowieckiej będzie trzecim centrum dystrybucyjnym w obecnym łańcuchu dostaw Carrefour Polska, z którego obsługiwane będą przez ID Logistics wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce. Ukończenie całego obiektu przewidziane jest na IV kwartał 2019 r. z wcześniejszym dostępem najemcy już we wrześniu. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Centrum dystrybucyjne dla Carrefour Polska w Rawie Mazowieckiej to już druga inwestycja realizowana przez Panattoni Europe dla tego najemcy. Pierwsza powstała na przełomie 2016 i 2017 roku w Bydgoszczy i liczy blisko 38 200 mkw.

– Centrum dystrybucyjne dla firmy Carrefour w Polsce Centralnej to strategiczne przedsięwzięcie, które ma określone założenia i cele. Cieszę się, że do ich realizacji firma wybrała właśnie nas, wracając po wcześniejszej bardzo udanej współpracy – komentuje Marek Dobrzycki, managing director Panattoni Europe.

Sam obiekt w Rawie Mazowieckiej będzie znajdować się tuż przy drodze ekspresowej S8, która przebiega od Wrocławia do Białegostoku i 100 km od skrzyżowania autostrad A1 z A2. Położenie w połowie drogi pomiędzy Łodzią a Warszawą z dostępem do najważniejszych szlaków komunikacyjnych sprawi, że Carrefour sprawniej będzie mógł obsługiwać sklepy w Polsce Centralnej i Wschodniej.

– Nowe centrum dystrybucyjne da nam możliwości wprowadzania automatyzacji części procesów i zmniejszenia liczby kilometrów przejeżdżanych przez samochody z dostawami, co pozytywnie wpłynie na zmiany w naszej sieci logistycznej. Od 2020 roku z tego obiektu będziemy obsługiwali sklepy w Polsce Centralnej, oferując, w co mocno wierzymy, lepszą obsługę naszym klientom w sklepach stacjonarnych, jak i robiącym zakupy przez internet – podkreśla Adam Grochal, dyrektor supply chain Carrefour Polska.

Zdjęcie: Pannattoni Europe

 

Magdalena Weiss 2539 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.