Wojewódzki i Gessler w Elektrowni Powiśle

Niebawem w Warszawie, nad samą Wisłą, rozpocznie działalność nowy kompleks handlowo-biurowo-restauracyjno-mieszkaniowy Elektrownia Powiśle, który jak magnes przyciąga znane nazwiska. Swoje restauracje planują tu otworzyć Kuba Wojewódzki oraz Mateusz Gessler.

Mateusz Gessler – znany kucharz i restaurator, juror kulinarnego talent show otworzy restaurację w Elektrowni Powiśle, o czym właśnie poinformował. Lokal będzie miał wyjątkowe miejsce na planie całego projektu – znajdzie się w zabytkowym budynku kesonu od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego, skąd rozpościera się widok na Wisłę i prawobrzeżną Warszawę. Na klientów restauracji o powierzchni 450 mkw. czekać będą smaki łączące polską tradycję z orientalnymi inspiracjami. Do dyspozycji gości będzie także ponad 130-metrowy letni ogródek oraz taras o powierzchni 260 mkw.

Restauracja Mateusza Gesslera dołączy do ponad 30 innych konceptów restauracyjnych w Elektrowni Powiśle, serwujących kuchnię z wielu zakątków świata. W przestrzeni Elektrowni powstanie 16 lokali i 3 bary w strefie Food Hall oraz 12 restauracji z pełną obsługą kelnerską. W gronie najemców gastronomicznych swoje miejsce znalazły już m.in.: Tel Aviv Urban Food, Soul Food, Pełną Parą, a także Trufla, Quattro Canti, YE YE Mex Food, Torro oraz lodziarnia Na końcu tęczy.

Elektrownia Powiśle została również wybrana przez Kubę Wojewódzkiego, który wraz ze swoim wspólnikiem – Józefem Krawczykiem, otworzy tu swoją pierwszą restaurację „Niewinni Czarodzieje 2.0”. Koncept ma być niezwykłym miejscem na mapie Warszawy – połączeniem smaku, pasji do muzyki i wyjątkowej rozrywki.

Nie wiadomo jeszcze kiedy Elektrownia Powiśle rozpocznie działalność.

 

Ilona Mrozowska 3317 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }