Strefa Kids Play w Placu Unii

17 czerwca w stołecznym CH Plac Unii została otwarta strefa Kids Play. Jest to przestrzeń dedykowana dla dzieci, która łączy zabawki manualne z aplikacjami edukacyjnymi.

- Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, która na nowo określi relacje pomiędzy zabawą i nauką. Dlatego Kids Play to świat, który łączy najlepsze walory zabaw manualnych i aplikacji edukacyjnych - mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.

Kids Play składa się z takich zabawek manualnych jak Liquid Floor, Spinner Wall, Globus, Liczydło i Labirynt. Liquid Floor to mata z kwadratów umieszczonych na podłodze i wypełnionych płynem, który zmienia barwę pod wpływem nacisku i ruchu. Zabawka pozwala obserwować, jak powstają barwy, gdy miesza się różne kolory. Przedmiot zachęca do zabaw ruchowych, które poprawiają sprawność i płynność ruchów ciała.

Z kolei Spinner Wall składa się z kilkunastu spinnerów zamontowanych pionowo na ścianie. Moduł ten pozwala na obserwację efektu żyroskopu. Natomiast Globus jest wykonany z przyjaznych dla dziecka materiałów, a jego wielkość pozwala na wyraźne odwzorowanie granic państw oraz tych pomiędzy lądami i wodami. Jest też

Liczydło, które poprzez przesuwane elementy kreatywnie wprowadza dziecko w ciekawy świat matematyki i zachęca do nauki liczenia. Ostatnim elementem jest Labirynt dający możliwość prowadzenia kolorowych suwaków po wyznaczonych torach do różnych punktów.

W strefie Kids Play w Placu Unii stanęły trzy ekrany dotykowe wkomponowane w zabudowę placu zabaw, które pozwolą dzieciom korzystać z atrakcyjnych gier multimedialnych.

Jak zapewnia Magdalena Socorro-Czerwińska każda aplikacja została opracowana z zamysłem rozwijania określonej umiejętności. W ten sposób dzieci ćwiczą pamięć, trenują refleks, uczą się logicznego myślenia, zdobywają wiedzę o świecie i poznają języki obce. Wszystko dzięki oryginalnym formułom gier o takich tytułach jak „Podróż Magellana”, „Jabłko Netwona” czy „Żarówki Edisona”.

Dyrektor Placu Unii dodaje, że Kids Play to starannie dobrane bryły, kształty, kolory i materiały, które tworzą przestrzeń dopasowaną do potrzeb dzieci. Każdy element do zabaw manualnych i gier edukacyjnych został zaprojektowany w taki sposób, by z łatwością korzystali z niego nawet najmłodsi.

Plac Unii City Shopping to centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt ma podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

Katarzyna Pierzchała 3015 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }