Ukraińcy mogą już przesyłać pieniądze przez bankomaty

Euronet Polska we współpracy ze spółką Ria Money Transfer, świadczącą m.in. usługę zagranicznego przekazu pieniężnego, przygotowały specjalną usługę skierowaną do wszystkich, którzy chcą przesłać pieniądze na Ukrainę, a zwłaszcza do obywateli Ukrainy mieszkających w naszym kraju.

Jak informuje Euronet, w połowie czerwca została wprowadzona unikalna usługa przekazów pieniężnych z Polski na Ukrainę, a to dzięki uruchomieniu aplikacji mobilnej myRia (można ją pobrać z App Store lub Google Play) udostępnionej przez Ria Money Transfer. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie oraz po dokonaniu rejestracji można zlecić przekaz pieniężny na Ukrainę. Identyfikacja klienta i przekaz pieniędzy odbywa się w języku ukraińskim, polskim i angielskim. Po pozytywnym procesie weryfikacji, można zlecić transakcję – wystarczy wskazać odbiorcę, kwotę przekazu i wygenerować kod transakcji. Przekaz następnie należy opłacić korzystając z karty płatniczej w ponad 7 700 urządzeń Euronet w Polsce lub w oparciu o gotówkę w ponad 3.000 wpłato-bankomatach bez konieczności posiadania rachunku bankowego. Wszelkie formalności załatwia się za pośrednictwem aplikacji myRia, a przekazane środki można odebrać w 20 000 punktów partnerskich Ria Money Transfer na Ukrainie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Przy bankomacie lub wpłato-bankomacie Euronet, konieczne jest wybranie opcji „myRia&Euronet” na ekranie powitalnym lub „transakcje bez karty”. Następnie należy wprowadzić wygenerowany kod transakcji (lub zeskanować kod kreskowy z aplikacji myRia przy użyciu czytnika zainstalowanego na bankomacie) i opłacić przekaz za pomocą karty lub gotówki. Po akceptacji transakcji wydrukowanie zostanie potwierdzenie. Opłata za każdy przekaz pieniędzy zaczyna się od 9 zł i jest uzależniona od wysokości przekazu i wyświetlana w aplikacji myRia. Po zaakceptowaniu transakcji opłata jest automatycznie potrącana z kwoty przekazu.

– Możemy dziś mówić o rewolucji na rynku przekazów pieniężnych, ponieważ transakcja na linii urządzenie Euronet w Polsce – punkt Ria Transfer Money na Ukrainie to zupełnie nowa usługa. Co kluczowe, do dyspozycji naszych klientów 24 godziny przez 7 dni w tygodniu – komentuje Robert Midura, country manager Euronet Polska i dodaje. – Nie bez znaczenia jest z pewnością również to, że na Ukrainie gotówka jest gotowa do podjęcia niemal od ręki. Pod tym względem jest to usługa, jakiej do tej pory na rynku nie było.

Urządzenia sieci Euronet w Polsce pod kątem potrzeb klientów z Ukrainy zostały przystosowane już na początku 2019 r., poprzez dodanie ukraińskiego do listy obsługiwanych języków.

Polska od kilku lat pozostaje niezmiennie atrakcyjnym miejscem pracy dla migrantów zza wschodniej granicy, zarówno pod względem finansowym, kulturowym jak i językowym. Stąd znaczący już na polskim rynku pracy udział pracowników – zarówno fizycznych, jak i umysłowych – a także studentów z Ukrainy. W związku z zarobkowym charakterem ich pobytu w Polsce, chcą oni mieć stałą możliwość przesyłania pieniędzy bliskim, którzy pozostali na Ukrainie – najczęściej są to osoby z najbliższej rodziny. 

Pełną listę lokalizacji punktów Ria Money Transfer na Ukrainie m.in. można znaleźć na stronie https://www.riamoneytransfer.com/us/en/ria-locator.

Zdjęcie: Shutterstock

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }