Żywiec Zdrój po raz pierwszy w szklanej butelce

Woda powstała z myślą o branży HoReCa, co oznacza, że Cisowianka Perlage będzie miała konkurencję.

Woda Żywiec Zdrój w szkle oferowana jest w dwóch wariantach - niegazowanym i gazowanym, w butelkach o pojemnościach 0,3 l i 0,7 l. Po taką wodę od maja 2019 r. sięgać mogą konsumenci w  wybranych restauracjach i kawiarniach na terenie całej Polski.

Jest to jednak również odpowiedź firmy na zobowiązania środowiskowe zgodnie z którym Żywiec Zdrój zadeklarował, że będzie oferował konsumentom opakowania alternatywne dla plastikowych butelek. - Zależało nam na tym, aby produkt wpisywał się w klimat nowoczesnych, eleganckich miejsc i jednocześnie podkreślał pochodzenie naszej krystalicznej górskiej wody źródlanej, powstającej w sercu Żywiecczyzny – mówi Anna Kochańska, kierownik marketingu w Żywcu Zdrój.

Prace nad produktem firma zaczęła od przeanalizowania rynku HoReCa, w tym przeprowadzeniu rozmów z restauratorami, szefami kuchni i ekspertami w dziedzinie gastronomii.

Wodę można już znaleźć w restauracjach i kawiarniach w całym kraju, a jesienią dostępna będzie w wybranych punktach sprzedaży.

Do tej pory, zwłaszcza w gastronomii, w kategorii wody w szklanych butelkach najczęściej można spotkać Cisowiankę Perlage. - Perlage jako naturalna woda mineralna wysokiej jakość, pięknie opakowana a przy tym w dostępnej cenie, wymyka się klasycznym podziałom. Jest to naturalna woda mineralna, która jakością nie odbiega od najlepszych światowych wód z górnej półki natomiast jej cena jest bardzo przystępna - zachwala swój produkt Nałęczów Zdrój.

Ilona Mrozowska 4591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.