Henryk Kania ma doradcę i kuratora

Katowicki sąd rejonowy ustanowił kuratora dla będących w postępowaniu układowym ZM Henryk Kania. Spółka podpisała też umowę z doradcą finansowym.

Na zdjęciu: Henryk Kania

– Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy wydał w dniu 13 czerwca 2019 r. na posiedzeniu niejawnym postanowienie w przedmiocie ustanowienia kuratora dla reprezentowania praw obligatariuszy w przyspieszonym postępowaniu układowym – poinformowała spółka następnego dnia. Kuratorem ustanowiony został Michał Pawłowski.

Jednocześnie sąd powołał radę wierzycieli, której członkami zostali Alior Bank, Bank Handlowy, Hargic Woźniecki z siedzibą w Szczeglinie, Gmina Pszczyna – Burmistrz Pszczyny oraz kurator obligatariuszy Michał Pawłowski. Sąd powołał również zastępców członków rady wierzycieli: Jelux Polska z Żor oraz Pini Polonia z siedzibą w Kutnie.

Henryk Kania poinformował także o rozpoczęciu spotkań informacyjnych z głównymi wierzycielami finansowymi, żeby wypracować plan działań restrukturyzacyjnych. W tym samym czasie producent podpisał umowę z niezależnym doradcą finansowym, który wesprze go przy przygotowywaniu układu.

– Doradca na mocy postanowień umowy zobowiązany jest do przygotowywania niezależnych analiz, materiałów i modeli finansowych związanych z toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym – podała spółka. – Ponadto doradca wspierać będzie spółkę w koordynacji procesów restrukturyzacji m. in. poprzez udział w istotnych spotkaniach i negocjacjach z kluczowymi parterami biznesowymi.

Umowa zawarta została na czas nieokreślony z możliwością jej wypowiedzenia przez każdą ze stron z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

O problemach Henryka Kani pisaliśmy tutaj.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.