Aldi: schron przeniesiony

Schron przy ul. Dąbrówki w Rybniku, odkryty na początku roku na placu budowy nowo powstającego sklepu Aldi został wykopany z ziemi, podniesiony i przygotowany do osadzenia w docelowej lokalizacji. W piątek trwały prace związane z wykonaniem podbudowy i wytyczeniem terenu.

Pochodzący z czasów II wojny światowej schron waży ok. 210-220 ton (więcej niż szacowano). - Akcja zakończyła się sukcesem, co najważniejsze - schron bez żadnych uszczerbków został przesunięty zgodnie z planem. Doceniamy wsparcie i zaangażowanie współpracujących z nami instytucji - mówi mówi Mariusz Gajda, kierownik ds. nieruchomości i ekspansji Aldi Polska. - Liczymy na to, że już wkrótce do nowo otwartego sklepu mieszkańcy przyjdą zarówno na zakupy, jak i po to, by zobaczyć historyczny schron - dodaje.

Sieć Aldi wraz z przedstawicielami grupy Zapomniany Rybnik oraz Grupy Operacyjnej „Bielsko” planuje również wykonanie tablicy informacyjno-edukacyjnej upamiętniającej odkrycie i historię schronu. Grupy miłośników zabytków architektury militarnej nie wykluczają również oprowadzania grup po obiekcie po przesunięciu schronu do docelowej lokalizacji. 
 
Przypomnijmy. O istnieniu schronu firma dowiedziała się w momencie przygotowywania placu budowy, tj. w okolicy 7 stycznia 2019 r., o czym natychmiast poinformowano prezydenta Miasta Rybnika oraz Miejską Konserwator Zabytków. Kilka dni później dokonano oględzin obiektu i wstrzymano pracę nad budową sklepu.
 
Alid to niemiecka sieć dyskontów, która u nas działa głównie na zachodzie i południu kraju - ma tu łącznie 129 sklepów. Sklep Aldi w Rybniku ma zaś stanąć już bez przeszkód w tym samym miejscu, co pierwotnie planowano. Jego otwarcie nastąpi najprawdopodobniej w czwartym kwartale bieżące roku.
 
O schronie pisaliśmy również tutaj.
Ilona Mrozowska 3317 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }