Butelkomat w Sainsbury’s

Brytyjski detalista w swojej placówce Lincoln Superstore testuje automat do którego klienci mogą zwracać plastikowe butelki do recyklingu.

Maszyna przyjmuje butelki o pojemności do 3 litrów i puszki po napojach zakupione w Sainsbury's. Klienci mogą zdeponować do 500 sztuk na osobę. W zamian za jedną butelkę otrzymują kupon o wartości 5 pensów.

Kupony można wymienić na rachunki za zakupy

- Jesteśmy zachwyceni mogąc zaoferować nowy sposób, aby pomóc naszym klientom w recyklingu przy jednoczesnym oszczędzaniu - powiedziała Judith Batchelar, dyrektor Sainsbury's.

To kolejny krok detalisty w walce z plastikiem. Niedawno Sainsbury's podjął decyzję o usunięciu plastikowych toreb wykorzystywanych do pakowania wyrobów piekarniczych oraz owoców i warzyw sprzedawanych na wagę.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com
 
Joanna Hamdan 9692 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }