Własne marki bez tajemnic

Zakończyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów PLMA "World of Private Label".

Największe na świecie targi marek własnych odbyły się w dniach 21 i 22 maja w centrum wystawowym RAI w Amsterdamie. Jak informują organizatorzy tegoroczna edycja wydarzenia była większa niż kiedykolwiek. Wzięło w niej udział ponad 16 000 kupujących i odwiedzających ze 120 krajów.
 
Tegoroczne targi PLMA podzielone zostały na trzy główne kompleksy. Europe Complex dedykowany produktom spożywczym, Holland Complex produktom niespożywczym, a Park Complex zgromadził zarówno wystawców z branży spożywczej, jak i innych.

W 61 narodowych i regionalnych pawilonach swoje produkty zaprezentowało ponad 2 700 wystawców (najwięcej w historii tej imprezy) z 70 krajów. Powierzchnia wystawiennicza obejmowała prawie 42 000 mkw.

W tym roku po raz pierwszy swoje pawilony na PLMA miały: Izrael, Dubaj, Egipt, Łotwa i RPA. Wystawcami byli producenci i dostawcy dóbr szybko zbywalnych (FMCG), w tym zarówno produktów spożywczych, jak i niespożywczych.

Na targach prezentowane były produkty świeże, mrożone i chłodzone, suche oraz napoje, a także kategorie niespożywcze, w tym kosmetyki, zdrowie i uroda, gospodarstwo domowe i kuchnia, auto-pielęgnacja, ogród, artykuły gospodarstwa domowego i DIY.

Szczególną atrakcją wydarzenia był PLMA Supermarket Idea, w którym można było zobaczyć produkty pod własnymi markami, które zwyciężyły w konkursie „Salute to Excellence”. Eksponowane tam też były produkty marek własnych, odzwierciedlające najważniejsze trendy konsumenckie w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji.
 
Kolejna edycja Międzynarodowych Targów PLMA „World of Private Label” odbędzie się w dniach 26-27 maja 2020 r.
 
Joanna Hamdan 9692 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }