Frosta obchodzi 20. urodziny

Na polskim rynku debiutowała w 1999 r.

W 1999 roku z taśmy produkcyjnej zjechały pierwsze Złote paluszki rybne Frosty. Rok później pierwszy raz pojawiły się w telewizji.
 
Obecnie w ofercie marki jest ponad 70 produktów, a wśród nich m.in: ryby z pieca z sosami, steki rybne, mrożone dania gotowe z różnych stron świata takie jak Nasi Goreng, Paella czy Mexican chicken. W 2016 roku w asortymencie pojawiły się także gotowe dania wegańskie i wegetariańskie.
 
W 2009 roku, w dziesiątą rocznicę działalności, na dachu fabryki w Bydgoszczy pojawiła się elektrownia fotowoltaiczna, dzięki której firma oszczędza nawet 30% energii zużywanej przez chłodnię. 3 lata później, w 2012, Frosta wprowadza nową jakość – 100% naturalnego smaku. Oznacza to dokładnie tyle, że w jej produktach od tamtej pory nie ma żadnych barwników, aromatów i wzmacniaczy smaku. Z wszystkich dodatków do żywności marka zrezygnowała 5 lat później.
 
Ponadto od 2014 roku wszystkie produkty rybne Frosty objęte zostały niebieskim certyfikatem zrównoważonego rybołówstwa MSC, dzięki czemu połowy ryb nie zagrażają morzom i oceanom. Natomiast od 2016 roku, marka korzysta jedynie z jajek z wolnego wybiegu, przeciwstawiając się tym samym złym warunkom hodowania zwierząt. W tym samym roku firma zrezygnowała też z oleju palmowego, którego zbiory mają znaczący wpływ na niszczenie lasów deszczowych w Indonezji i Malezji, czyli środowiska naturalnego wielu gatunków zwierząt.
Dwa lata temu, w 2017 roku, Frosta uruchomiła serwis http://www.frostafoodtracker.pl/.
 
W ciągu 20 lat, moce produkcyjne fabryki Frosty wzrosły 30-krotnie. Jak zapewnia producent marka zamierza nadal rozwijać się również na wielu innych polach, w tym ochrony środowiska.
 
Joanna Hamdan 13233 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.