Korupcja u właściciela Biedronki

Zarzuty zostały postawione 10 pracownikom Grupy Jeronimo Martins.

W środę (12 czerwca) policja sądownicza, za pośrednictwem Krajowej Jednostki Antykorupcyjnej (UNCC), zatrzymała cztery osoby zamieszane w proceder biernej i aktywnej korupcji oraz pranie pieniędzy w Grupie Jeronimo Martins.

Jak informuje portugalska telewizja TVI24 wśród nich jest dwóch pracowników należącej do Jeronimo Martins sieci Pingo Doce. Oskarżeni są oni o przyjęcie łapówki w wysokości ponad miliona euro.

Aresztowano również dwóch menedżerów firmy zajmującej się dostawami ryb do sklepów tej sieci, którzy zdaniem organów ścigania mieli pierwszeństwo dostaw do placówek sieci w zamian za korzyści finansowe. Skutkowało to szkodą finansową dla Jerónimo Martins.

Wśród czterech zatrzymanych jest trzech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 40 do 65 lat. Dodatkowo sześciu innych pracowników Jerónimo Martins jest oskarżonych - w tym urzędnik firmy z Polski.

Środowe działania portugalskiej policji odbyły się w ramach operacji "Rappel". W ich ramach w Lizbonie przeprowadzono 18 przeszukań, skonfiskowano kilka wysokiej klasy pojazdów, dokumenty, sprzęt komputerowy, a także inne materiały związane z procederem oraz około 400 tys. euro w gotówce.

Źródło: www.tvi24.iol.pt i www.policiajudiciaria.pt
 
Joanna Hamdan 9685 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }