Nowy magazyn centralny PepsiCo

P3, inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych, rozpoczął budowę magazynu na terenie parku P3 Mszczonów.

Jego otwarcie planowane jest w lutym 2020 r. PepsiCo chce skonsolidować w nowym centrum procesy logistyczne i magazynowe, dotychczas realizowane przez producenta w kilku innych lokalizacjach w Polsce.

- Nowa jednostka logistyczna w naszych strukturach - magazyn centralny - to kluczowy element realizowanego przez PepsiCo projektu modernizującego system magazynowych wyrobów gotowych w Polsce - powiedział Bernard Wierzbik, dyrektor działu obsługi klienta i logistyki na Europę Środkową w PepsiCo (na zdjęciu). - Bliskość trzech z czterech naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki sprawia, że nowy magazyn centralny stanie się istotnym centrum dystrybucyjnym PepsiCo w Polsce - dodał. Przekąski produkowane są w Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim, natomiast napoje w Michrowie k. Grójca i w Żninie.

Budynek o powierzchni 58,5 tys. mkw. będzie największym w Polsce obiektem wchodzącym w skład sieci dystrybucyjnej producenta. Dziennie będzie wysyłało ok. 5 tys. palet, które w ciągu doby odbierze 300 - 400 tirów.

Magazyn dla PepsiCo będzie szóstym, który powstaje w parku P3 Mszczonów. - Jego dogodne położenie wraz z naszym elastycznym podejściem do potrzeb klienta sprawiają, że od wielu lat jest on chętnie wybierany przez firmy różnych branż - powiedział Bartłomiej Hofman, managing director P3 Logistic Parks w Polsce. Łącznie na terenie inwestycji znajduje się 160 tys. mkw. magazynów.

 

Barbara Mikusińska 766 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }