Po pierwsze mleko

Tradycyjnie w Wysokiem Mazowieckiem 8 czerwca spotkali się miłośnicy mleka. Zaprosiła ich Mlekovita.

Trwające cały dzień wydarzenie ma na celu zachęcenie konsumentów do większego spożywania mleka i jego przetworów. Jak podkreślił Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita, mleko jest produktem naturalnym i odżywczym, który powinien znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka. Zaznaczył, że spotkanie przypomina wszystkim o konieczności promowania polskiej żywności.

Po rozpoczynającym część oficjalną występie Ludowego Zespołu Regionalnego Mazowia Dariusz Sapiński oficjalnie otworzył obchody Światowego Dnia Mleka w Polsce z Mlekovitą, wznosząc symboliczny toast szklanką mleka. Osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka prezes wręczył wyróżnienia i statuetki. 20 osób zostało uhonorowanych zostało odznakami „Zasłużony dla Spółdzielczości Mleczarskiej”, przyznanych uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie.

Światowy Dzień Mleka jest zorganizowany z inicjatywy Mlekovity już od 1998 r. Tegoroczną edycję patronatem honorowym objęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Barbara Mikusińska 766 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }