Empik poszerza sieć dystrybucji

W maju sieć otworzyła kolejne salony pod szyldem Empik i Papiernik by Empik.

Nowe salony sieci pojawiły się w nowo wybudowanej Galerii Młociny w Warszawie, cieszyńskiej galerii Stela oraz w centrum handlowym Fordon w Bydgoszczy. Ponadto Bydgoszczanie, którzy ofertę sieci znają już z trzech działających salonów, mogą teraz odwiedzać nowy sklep w mniejszym formacie (o powierzchni 200 mkw.) przy ul. Mariana Rejewskiego 3.

Z kolei we Wrocławiu w maju otwarte zostały dwa salony Papiernik by Empik. Pierwszy znajduje się przy ul. Chorwackiej, drugi zaś w nowym obiekcie biurowo-usługowym Street Point przy ul. Strzegomskiej. Wrocławskie salony zamykają pierwszą dziesiątkę testowanej sieci. Koncept zakłada małe sklepy z artykułami szkolnymi, biurowymi, papierniczymi i kreatywnymi wzbogacone o pozycje z list bestsellerów Empiku. W Papierniku klienci znajdą także gry i zabawki. Oprócz szerokiego asortymentu, znajduje się tam także punkt odbioru przesyłek ze sklepu internetowego Empiku oraz Empik Foto.

Wkrótce zostaną otwarte także kolejne Empiki w formacie Future Store. Sieć rozpoczęła przebudowę sklepów w centrach handlowych: Rzeszów City, Bielsko Biała Sfera i bydgoskim Focus Mall. Podczas remontu wszystkie salony działają w zmniejszonej formie lub w lokalizacji tymczasowej.

Grupa Empik to ogólnopolska sieć ponad 260 salonów Empik, sklep internetowy i aplikacja, księgarnie Mole Mole i sklepy Papiernik by Empik a także serwis Empik Foto i księgarnia internetowa Livro.pl. Segment dystrybucji tworzą: Platon (książki) oraz Spółka Polperfect (prasa). Segment wydawniczy składa się z Grupy Wydawniczej Foksal czyli wydawnictw W.A.B., Wilga i Buchmann. Portfolio Grupy uzupełnia kategoria digital a w niej spółki Virtualo oraz Spółka e-Muzyka i platforma Going.

Joanna Hamdan 10923 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.