We wtorek 11 czerwca zawiśnie wiecha nad magazynem Lidla

W Stargardzie powstaje 11. centrum dystrybucyjne sieci Lidl. Otwarcie zaplanowano na IV kwartał br. Pierwsze sklepy magazyn zaopatrzy już na przełomie roku 2019/2020. Pracę znajdzie tu około 200 osób.

Nowe centrum dystrybucyjne Lidla w Stargardzie będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Składać się będzie z częściowo dwukondygnacyjnego magazynu modularnego: parter o powierzchni 44 tys. mkw. oraz piętro o powierzchni 14 tys. mkw.

To druga tego rodzaju inwestycja w Polsce – pierwszy obiekt został otwarty na początku 2019 r w Kałuszynie, w województwie mazowieckim. Co więcej, podobnie jak w pozostałych obiektach Lidla, w nowym centrum dystrybucyjnym na etapie fazy projektowej zaplanowano wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przyjaznych środowisku. Uroczysta wiecha, oznaczająca osiągnięcie najwyższego punktu konstrukcyjnego, odbędzie się już 11 czerwca.

11. centrum dystrybucyjne powstaje w Stargardzkim Parku Przemysłowym przy ul. Metalowej. Docelowo będzie zaopatrywało ok. 100 sklepów sieci położonych w województwie zachodniopomorskim oraz północnej części województwa lubuskiego. - Planujemy, że pierwsze dostawy do sklepów rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 roku – zapowiada Andrzej Porębski, członek zarządu Lidl Polska.

W nowym Centrum Lidla pracę znajdzie ok. 200 osób. Nowozatrudnione osoby będą zajmowały stanowiska związane z szeroko pojętą obsługą magazynu jak i kierownicze oraz administracyjne. Firma zapewnia wszystkim pracownikom szkolenia odpowiednie do zajmowanego stanowiska.

Przyszli pracownicy Centrum Dystrybucyjnego Lidla w Stargardzie z pewnością docenią fakt, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy budowie magazynu, jest on miejscem cichym – nie ma tu charakterystycznego dla tego typu obiektów hałasu. W ten sposób stworzone warunki pracy będą wpływały pozytywnie na samopoczucie pracowników.

W obiekcie zastosowano instalację fotowoltaiczną, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych i do nawadniania zieleni, a także instalację odzysku ciepła z wentylacji oraz chłodnictwa, energooszczędne oświetlenie (LED), naturalne czynniki chłodnicze w instalacji chłodniczej oraz wiele innych, ekologicznych rozwiązań.

Dodatkowo pracownicy magazynu w Stargardzie mogą też liczyć na dofinansowanie obiadów – zapłacą za nie tylko złotówkę. Procesy rekrutacyjne na poszczególne stanowiska są już otwarte i będą trwały w sposób ciągły do października. Lidl Polska szuka między innym operatorów wózka widłowego, kontrolerów działu przyjęcia, komisjonerów czy pracowników biurowych.

Zakończenie budowy planowane jest na jesień 2019 r., a dostawy z magazynu rozpoczną się na przełomie 2019 i 2020 r.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10.500 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 670.

Katarzyna Pierzchała 3179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }