Lidl kontynuuje edukację żywieniową w szkołach

Niemiecki dyskont już po raz czwarty rusza z projektem "Lidl Fruchtschule" (Lidl Fruit School).

Celem realizowanego we współpracy ze stowarzyszeniem "5 am Tag" (5 razy dziennie) projektu jest edukacja w zabawny sposób dzieci ze szkół podstawowych w zakresie znaczenia zrównoważonej diety.

Zdaniem sieci ważne jest zwiększenie świadomości dzieci na ten temat w młodym wieku, ponieważ nawyki żywieniowe kształtują się w pierwszych dziesięciu latach życia.

Zainteresowani wzięciem udziału w projekcie nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy od 5 czerwca do 30 sierpnia na lidl.de/fruchtschule.

W ramach inicjatywy w szkołach przeprowadzane będą lekcje podczas których dzieci będą mogły przygotować owocowe szaszłyki oraz koktajle. Otrzymają także pudełka na lunch i mieszanki nasion kwiatów.

Podczas trzech edycji projektu Lidl oraz stowarzyszenie "5 am Tag" odwiedziło 600 szkół.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com

Joanna Hamdan 10763 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.