Auchan otworzył pierwszy sklep we franczyzie

W piątek 7 czerwca Auchan otworzył swój pierwszy sklep osiedlowy w ramach franczyzy. Zlokalizowany jest w warszawskim Wilanowie.

Auchan Retail Polska chce stać się punktem odniesienia we franczyzie, opierając się na ekspertyzie z innych krajów Auchan, w których ten model rozwoju funkcjonuje od ponad 30 lat. W naszym kraju Auchan proponuje trzy modele: sklepy osiedlowe Moje Auchan, supermarkety pod szyldem Auchan Supermarkety i hipermarkety Auchan.

- To nowa karta w naszej strategii rozwoju w Polsce - mówi Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. - Doceniamy doświadczenie naszych partnerów w ramach franczyzy. Chcemy pokazać siłę marki Auchan oferując naszym partnerom szkolenia i towarzyszenie w rozwoju – podkreśla i wymienia mocne strony nowej oferty Auchan: szeroka oferta produktów świeżych oraz wyselekcjonowane produkty marki własnej Auchan.

- Oczywiście nasi franczyzobiorcy skorzystają z naszego wizerunku cenowego, uznanego w Polsce od lat. Oferujemy również serwis wysokiej jakości dostosowany do ich potrzeb, tak aby jeszcze lepiej zmieniać życie naszych klientów - zapewnia Gérard Gallet.

Sklep Moje Auchan w Wilanowie oferuje przede wszystkim gamę produktów wyselekcjonowanych pod kątem lokalnego klienta. To koncept handlowy sklepu osiedlowego o powierzchni handlowej 450 mkw., oferujący gamę produktów do 10 tys. referencji. Sklep ten proponuje również szerokie usługi. Placówka przy al. Wilanowskiej 89 jest otwarta od poniedziałku do piątku od 7 do 22. W handlowe niedziele sklep działa od 9 do 21.

Auchan Retail Polska to firma o francuskich korzeniach. W Polsce działa od 1996 r. Po 23 latach Auchan to firma multi-formatowa prowadząca działalność w hipermarketach, supermarketach, sklepach osiedlowych oraz w handlu elektronicznym.

Obecnie Auchan w Polsce zarządza 76 hipermarketami (w tym dwa we franczyzie z Grupą Schiever), 28 supermarketami Auchan supermarket oraz pięcioma sklepami osiedlowymi pod szyldem Moje Auchan. Firma prowadzi również działalność handlową w internecie pod szyldem Auchan Direct – serwis działa na terenie Warszawy i okolic.

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.