Roślinne burgery i klopsy w Lidlu

Diety wegetariańskie zyskują na popularności dlatego Lidl rozszerza ofertę wege produktów o roślinne burgery i klopsy marki Dobra Kaloria.

Lidl rozwija ofertę produktów wegetariańskich. Teraz do ich listy dołączyła kolejna nowość – roślinne klopsy klasyczne oraz roślinne burgery, marki Dobra Kaloria. Ta roślinna alternatywa dla typowych mięsnych produktów to naturalne źródło błonnika, żelaza, magnezu, potasu oraz witaminy B1.

Produkty nie zawierają konserwantów, barwników, glutaminianu, fosforanów, a także soi. Proste w przygotowaniu produkty mają sprawdzić się zarówno w wersji klasycznych burgerów, sałatek, jak i jako zielona alternatywa na grilla – gwarantując smak mięsa, bez mięsa.

Produkty dostępne są we wszystkich ponad 670 sklepach sieci Lidl.

Już 41% Polaków deklaruje, że stara się ograniczać jedzenie mięsa "bardzo" lub "trochę" - wynika z najnowszych badań IQS. Z badania przygotowanego przez agencję IQS pt. "Fleksitarianie nadchodzą" wynika, że 47% Polaków przyznaje, że je tyle samo mięsa, co rok lub dwa lata temu, 10% je go więcej, ale aż 32% ogranicza spożywanie mięsa "trochę", a 9% - "bardzo". Szczegóły tutaj.

 

Katarzyna Pierzchała 3548 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.