Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Mazurska Manufaktura Alkoholi przedłuża zbiórkę crowdfundingową

Jak dotąd firma zebrała ponad 1,5 mln zł od ponad 660 akcjonariuszy, wśród których znalazła się m.in. Magda Gessler.

Mazurska Manufaktura Alkoholi rozpoczęła zbiórkę środków na początku kwietnia, kiedy wyemitowała 143 tys. akcji, stanowiących 12,5% udziałów w przedsiębiorstwie. Cena jednej akcji to 29,95 zł.

Firma liczy na pozyskanie 4 mln zł.

Zebrane środki chce zainwestować przede wszystkim w produkcję wysokoprocentowej wódki i nalewek rzemieślniczych oraz doposażenie i rozwój zakładu mieszczącego się w zabytkowym browarze w Szczytnie.

- Naszym celem długofalowym jest też zwiększenie udziału w rynku, w kategoriach: wódka oraz likiery, nalewki i smakowe napoje spirytusowe. Mamy także ambicje, by w ciągu pięciu lat wejść na Newconnect - mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i pomysłodawca Mazurskiej Manufkatury Alkoholi.

Do tej pory w spółkę zainwestowało ponad 660 osób, które nabyły akcje o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. Wśród nowych akcjonariuszy znalazła się m.in. restauratorka Magda Gessler, która nabyła akcje o wartości 400 tys. zł i została ambasadorką emisji.

- Cieszy nas fakt, że aż tyle osób uwierzyło w naszą firmę, ale i w potencjał rzemieślniczych wódek i nalewek. Zależy nam, by zbudować wokół naszej marki sieć miłośników dobrych alkoholi. Dotychczasowe efekty zbiórki pokazują, że jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego idziemy za ciosem i przedłużamy zbiórkę do 1 lipca – dodaje Jakub Gromek.

Na nowych akcjonariuszy Mazurskiej Manufaktury Alkoholi czeka szereg benefitów. Zakup jednej akcji o wartości 29,75 zł upoważnia do udziału w corocznym, walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Z kolei nabycie pakietu akcji o większej wartości (od 250, 500, 1000, 2000 i 5000 zł) wiąże się z dodatkowymi niespodziankami – m.in. limitowanymi, dedykowanymi alkoholami z oferty Spółki.

Osoby, które zainwestują co najmniej 2000 zł, zostaną uhonorowane imienną cegiełką w „hall of fame” stworzonym w historycznym browarze w Szczytnie, gdzie firma ma swoją siedzibę. Z kolei nabywcy akcji o największej wartości (od 12 000 i 25 000 zł) otrzymają m.in. nowości produktowej Mazurskiej Manufaktury Alkoholi oraz zaproszenie na zwiedzanie zakładu połączone z degustacją.

Na Inwestorów, którzy zakupią akcje o wartości co najmniej 100 000 zł czeka spersonalizowany, indywidualnie wypracowany pakiet korzyści.

Joanna Hamdan 9323 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }