Euronet rusza z bankomatami mobilnymi

Ponad 180 dodatkowych bankomatów udostępni klientom w zbliżającym się sezonie letnim Euronet Polska. Urządzenia tego największego niezależnego operatora sieci bankomatów w kraju zostaną zainstalowane głównie nad morzem oraz na Mazurach. Nowością będą bankomaty mobilne.

Kolejny rok z rzędu turyści wypoczywający nad Bałtykiem będą mieli ułatwiony dostęp do gotówki. Sezonowe bankomaty Euronet zainstaluje m.in. na Półwyspie Helskim oraz w innych popularnych ośrodkach wypoczynkowych nad morzem i Mazurach.

Jak podkreśla Robert Midura, country manager Euronet Polska, w miejscowościach turystycznych gotówka wciąż pozostaje popularnym środkiem płatniczym.

– Z naszych analiz wynika, że turyści podczas letniego wypoczynku często wypłacają gotówkę z bankomatów. Wynika to m.in. z tego, że za wiele atrakcji i usług wciąż nie można płacić kartą – mówi Robert Midura. - Dodatkowo, wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką, z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami. Instalacja sezonowych bankomatów umożliwi dogodny dostęp do gotówki, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – podkreśla.

W tym roku po raz pierwszy na najbardziej popularnych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych pojawią się mobilne bankomaty Euronet Polska, zainstalowane na samochodach typu transporter. – Każdego roku otrzymujemy prośby o instalację naszych urządzeń na festiwalach muzycznych czy imprezach sportowych – tłumaczy Ewy Miziołek, dyrektor ds. marketingu i wsparcia sprzedaży sieci Euronet Polska. - W miejscach, w których do tej pory m.in. z powodów technicznych nie mogły zostać zainstalowane stacjonarne urządzenia, mobilny bankomat zapewni dostęp do gotówki uczestnikom wydarzeń - dodaje.

Bankomaty mobilne Euronet Polska pojawią się na takich wydarzeniach, jak Juwenalia, koncerty, m.in. Sunrise Festival, czy imprezach sportowych np. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Euronet jest największym w Polsce niezależnym operatorem bankomatów oraz wpłato-bankomatów. Na terenie kraju obecnie zarządza łącznie ponad 7 700 urządzeniami. W Polsce firma działa od 1995 r.

 

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.