Dzieci Schleckera idą do więzienia

Pod koniec kwietnia Federalny Trybunał Sprawiedliwości uznał wyrok przeciwko Larsowi i Meike Schleckerom za ważny. Teraz dzieci byłego właściciela drogerii Antona Schleckera wezwano do aresztu.

Dzieci Antona Schleckera, oskarżonego o wyprowadzenie pieniędzy z własnej sieci drogerii Schlecker i doprowadzenie jej do bankructwa będą musiały wkrótce rozpocząć odsiadywanie wyroków więzienia. Lars i Meike Schlecker zostali wezwani do stawienia się w zakładzie karnym, jak ogłosił w środę rzecznik prokuratora w Stuttgarcie. Początkowo było niejasne kiedy i gdzie dokładnie będą musieli odbyć karę. Oboje zostali ostatecznie skazani w kwietniu w ostatniej instancji przez Federalny Trybunał Sprawiedliwości  na dwa lata i siedem miesięcy więzienia.

Dwoje dzieci Antona Schleckera oskarża się o malwersacje, ukrywanie niewypłacalności, oszukańcze bankructwo i pomoc w bankructwie ojca. Schlecker, niegdyś największa sieć drogerii w Europie, istniejąca od 1975 roku i licząca niemal 14 tys. placówek w 13 europejskich krajach (w tym w Polsce), złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w styczniu 2012 roku. Restrukturyzacja nie powiodła się, tysiące pracowników straciło pracę.

Lars i Meike Schlecker wystąpili przeciwko wyrokom sądu okręgowego w Stuttgarcie. Sąd Federalny odrzucił ich odwołanie pod koniec kwietnia, ale zmniejszył karę pozbawienia wolności.

Zdjęcie: Lebensmittel Zeitung

Magdalena Weiss 2215 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }